ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA NAGRODY WIĘCEJ
ogrodyhildegardy.pl
ogrodyhildegardy.pl
Tradycyjne receptury wg. Św. Hildegardy od trzech pokoleń

Ekspandowane ziarno płaskurki z miodem 200g Bio*

Symbol: 94602

19.70 zł

Ekspandowane ziarno płaskurki z miodem 200g Bio*


Ekspandowany orkisz jest uzyskiwany w procesie rozdmuchiwania, z całego ziarna płaskurki. Całe ziarno jest wstępnie obgotowane na sucho, aby umożliwić modyfikację jego struktury, a następnie poddane jest działaniu ciśnienia pary, co daje ostateczny efekt. Nie dodajemy nic poza naszym doświadczeniem i pasją do prostych i naturalnych rzeczy.
Sposób użycia: Na śniadanie włóż żądaną ilość do miski, wlej mleko (mleko krowie, mleko kozie, migdałowe lub kasztanowe) i delektuj się.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. Chronić przed światłem słonecznym.

Właściwości odżywcze:
Wartości odżywcze na 100 g:
Wartości energetyczne: 1601 kJ / 378 kcal
Węglowodany: 71 g (w tym cukier 2 g)
Tłuszcz: 2,6 g (w tym nasycone kwasy tłuszczowe 0,5 g)
Białka: 14 g
Błonnik: 7,1 g
Sól: 0,04 g


Może działać wspomagająco na:
Płaskurka podobnie jak samopsza jest to starsza siostra orkiszu.Święta Hildegarda wskazując na orkisz , nie pisze nic więcej; to znaczy wszystkie pszenice z łuską, które po łacinie nazywa „spelta”, co oznacza „odziana”. Należą do nich: - samopsza (mały orkisz, Triticum monococcum, einkorn), genom AA, pszenica diploidalna -płakurka (triticum dicoccum, farro, emmer) genom AABB, pszenica tetraploidalna - duży orkisz (Triticum spelta), genom AABBDD, pszenica heksaploidalna. Płaskurka jest bardzo lekkostrawna, bogata w składniki odżywcze. Jest to najlepsze zboże zalecane jako podstawa dobrego odżywiania przez św. Hildegardę. Ze względu na to, że zboże to nie stanowi hybrydy i wykazuje czystość chromosomową, jest lekkostrawne, a rodzaj glutenu, który zawiera znacznie rzadziej wywołuje nietolerancje.

Składniki:
100% niehybrydowane ziarno płaskurki (Triticum dicoccum shrank)*, miód*

*Produkt rolnictwa ekologicznego- kraj pochodzenia Francja

Od dnia 1 lutego 2022 r. do dnia 31 lipca 2022 r. sprzedaż tego towaru spożywczego jest objęta stawką podatku od towarów i usług obniżoną do wysokości 0%.

Ekspandowane ziarno płaskurki z miodem 200g Bio*, 94602

Nasze rekomendacje