ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA NAGRODY WIĘCEJ
ogrodyhildegardy.pl
ogrodyhildegardy.pl
Tradycyjne receptury wg. Św. Hildegardy od trzech pokoleń

Ziarno samopszy ugotowane w bulionie warzywnym 240g BIO*

Symbol: 00040

17.10 zł

Ziarno samopszy ugotowane w bulionie warzywnym 240g BIO*


ZIARNO SAMOPSZY UGOTOWANE W BULIONIE WARZYWNYM - waga netto 240g
Wyprodukowano we Francji

Gotowe do użycia ziarno samopszy jest naprawdę bardzo praktyczne, można je podgrzać jako dodatek do warzyw lub potraw w sosie, a nawet dodać do zup.
W wersji na zimno i po odcedzeniu można go używać do sałatek, znakomicie smakuje z zieloną sałatą z winegretem.


Może działać wspomagająco na:
Samopsza jest to najstarsze ziarno ( ponad 10 000 lat)nie dające się modyfikować. Jest bardzo lekkostrawna, bogata w składniki odżywcze. Jest to najlepsze zboże zalecane jako podstawa dobrego odżywiania przez św. Hildegardę. Święta Hildegarda wskazując na orkisz , nie pisze nic więcej; to znaczy wszystkie pszenice z łuską, które po łacinie nazywa „spelta”, co oznacza „odziana”. Należą do nich: - samopsza (mały orkisz, Triticum monococcum, einkorn), genom AA, pszenica diploidalna -płakurka (triticum dicoccum, farro, emmer) genom AABB, pszenica tetraploidalna - duży orkisz (Triticum spelta), genom AABBDD, pszenica heksaploidalna. Ze względu na to, że zboże to nie stanowi hybrydy i wykazuje czystość chromosomową, jest lekkostrawne, a rodzaj glutenu, który zawiera znacznie rzadziej wywołuje nietolerancje.

Składniki:
prawdziwe ziarno samopszy (gluten) *, bulion warzywny * (sól morska, mąka z brązowego ryżu *, warzywa * 11% (cebula * 3,5%, marchew * 3,4% SELER *, grillowana cebula *, pasternak *, ekstrakt drożdżowy *, olej słonecznikowy *, kurkuma *, pietruszka *, gałka muszkatołowa *, pieprz *, liść laurowy *, liście lubczyku *)

*Produkt rolnictwa ekologicznego- kraj pochodzenia Francja

Od dnia 1 lutego 2022 r. do dnia 31 lipca 2022 r. sprzedaż tego towaru spożywczego jest objęta stawką podatku od towarów i usług obniżoną do wysokości 0%.

Ziarno samopszy ugotowane w bulionie warzywnym 240g BIO*, 00040

2021-04-17 14:52:53
Bardzo zdrowy produkt,przygrzewam ziarenka na śniadanie z płatkami orkiszowymi i owocami.Zamawiam następne słoiki.Bardzo dobrze wpływa na organizm,polecam każdemu.,kto dba o zdrowie.

2021-09-14 01:16:47
Z tego ziarna w słoiku jestem najbardziej zadowolona,szybki posiłek,tylko podgrzać i dodać resztę produktów ,owoce itd.,i bardzo smaczny posiłek.

Nasze rekomendacje