ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA NAGORDY WIĘCEJ
ogrodyhildegardy.pl
ogrodyhildegardy.pl
Tradycyjne receptury wg. Św. Hildegardy od trzech pokoleń

Krem choinkowy 50ml

Symbol: B0004

126.80 zł

Krem choinkowy 50ml


Balsam został wykonany zgodnie z oryginalną recepturą św. Hildegardy, z tym wyjątkiem, iż masło wskazane w oryginalnej recepturze zostało zastąpione masłem shea.
Nie wydaje się to wpływać na działanie specyfiku, ponieważ substancja tłuszczowa, bez względu na to, czym jest, działa jako nośnik składników aktywnych zawartych w roślinach.

Róża, której nie widać w składzie, ma postać olejku eterycznego w tym preparacie i jest zawarta w liście składników jako „zapach”.
W składzie znajaduje się szałwia, która zdaniem Hildegardy jest z natury gorąca i sucha. Rozwija się raczej dzięki upałowi słońca niż wilgoci ziemi, jest przydatny w leczeniu chorych soków.
Jodła jest cieplejsza niż zimna i zawiera dużo siły. Jest symbolem odwagi.
Róża posiada tak niezwykłą siłę oddziaływania, że wzmacnia właściwości wszystkich kosmetyków i maści, do których jest dodawana.
Z jej wielu zalet możemy w pełni korzystać zarówno poprzez skórę, jak i zmysł powonienia dzięki przyjemnemu zapachowi, który zachwyca serce.

Główne składniki aktywne:

- Jodła: głównymi składnikami aktywnymi są monoterpeny: leki obkurczające drogi oddechowe, posiadają działanie antyseptyczne i przeciwwirusowe oraz ketony seskwiterpenowe, które są rzadkie w olejkach eterycznych, a przez to cenne, mają właściwości przeciwzapalne i uspokajające.

- Szałwia: dostarcza bioflawonoidów - przeciwutleniaczy, które hamują stany zapalne, w tym luteoliny, które odgrywają ogromną rolę w organizmie człowieka, jako przeciwutleniacz, niszczyciel wolnych rodników, środek zapobiegający stanom zapalnym i apigenina (lub apigenol), który ma właściwości przeciwzapalne.
Szałwia zawiera również przeciwzapalny i przeciwutleniający kwas ursolowy oraz przeciwwirusowy, przeciwbakteryjny i przeciwzapalny kwas rozmarynowy.

- Rozmaryn: Ekstrakt z tej rośliny zawiera balsamiczny olejek eteryczny i wiele przeciwutleniaczy. Tradycyjnie do poprawy napięcia mięśniowego stosowano rozmaryn.

- Róża: zawiera olejek eteryczny, flawonoidy, witaminę C i mikroelementy. Substancje te pomagają przywrócić elastyczność i młodość w najbardziej delikatnych obszarach, takich jak okolice oczu, dekolt i piersi. Cenne przeciwutleniacze tego kwiatu chronią skórę przed wolnymi rodnikami.
Sposób użycia: rozgrzej niewielką ilość balsamu w dłoni, a następnie masuj strefy serca i kolejno w zależności od dolegliwości głowy, brzucha lub zatok.


Może działać wspomagająco na:
Ból głowy z ryzykiem udaru lub z wysokim ciśnieniem krwi. Bóle śledziony lub żołądka. Zapalenie zatok, katar.

Składniki:
Masło Shea * Ekstrakty z pąków jodly * i olej słonecznikowy * Ekstrakty z liści rozmarynu lekarskiego ° Ekstrakty z liści szałwii lekarskiej * Zapach Geraniol^ Linalool ^ Citral ^ Farnesol ^
* z rolnictwa ekologicznego
° ze zbiorów w naturze
^ z naturalnych olejków eterycznych

Krem choinkowy 50ml, B0004

Nasze rekomendacje