ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA NAGRODY WIĘCEJ
ogrodyhildegardy.pl
ogrodyhildegardy.pl
Tradycyjne receptury wg. Św. Hildegardy od trzech pokoleń

Ekspandowane ziarno płaskurki 125g Bio*

Symbol: 94601

16.90 zł

Producent: Les Jardins de Sainte-Hildegarde
Numer partii / najlepiej spożyć przed: data dostępna na opakowaniu
Dytrybutor w Polsce: OgrodyHildegardy.pl, MOUTON interactive Krzysztof Baran, ul. Starowiejska 265, 08-110 Siedlce, NIP: 821-152-01-37

Ekspandowane ziarno płaskurki 125g Bio*


Ekspandowany orkisz jest uzyskiwany w procesie rozdmuchiwania, z całego ziarna płaskurki. Całe ziarno jest wstępnie obgotowane na sucho, aby umożliwić modyfikację jego struktury, a następnie poddane jest działaniu ciśnienia pary, co daje ostateczny efekt. Nie dodajemy nic poza naszym doświadczeniem i pasją do prostych i naturalnych rzeczy. Sposób użycia: Na śniadanie włóż żądaną ilość do miski, wlej mleko (mleko krowie, mleko kozie, migdałowe lub kasztanowe) i delektuj się. Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. Chronić przed światłem słonecznym.

Właściwości odżywcze:
Wartości odżywcze na 100 g:
Wartości energetyczne: 1613 kJ / 381 kcal
Węglowodany: 74 g (w tym cukier 0,8 g)
Tłuszcz: 2,4 g (w tym nasycone kwasy tłuszczowe 0,4 g)
Białka: 13 g
Włókno: 6,5 g
Sól: 0,003 g


W dziełach św. Hildegardy znajdują się informacje, że ten produkt/składnik może działać wspomagająco na:
Płaskurka podobnie jak samopsza jest to starsza siostra orkiszu.Święta Hildegarda wskazując na orkisz , nie pisze nic więcej; to znaczy wszystkie pszenice z łuską, które po łacinie nazywa „spelta”, co oznacza „odziana”. Należą do nich: - samopsza (mały orkisz, Triticum monococcum, einkorn), genom AA, pszenica diploidalna -płakurka (triticum dicoccum, farro, emmer) genom AABB, pszenica tetraploidalna - duży orkisz (Triticum spelta), genom AABBDD, pszenica heksaploidalna. Płaskurka jest bardzo lekkostrawna, bogata w składniki odżywcze. Jest to najlepsze zboże zalecane jako podstawa dobrego odżywiania przez św. Hildegardę. Ze względu na to, że zboże to nie stanowi hybrydy i wykazuje czystość chromosomową, jest lekkostrawne, a rodzaj glutenu, który zawiera znacznie rzadziej wywołuje nietolerancje.

Składniki:
100% niehybrydowane ziarno płaskurki (Triticum dicoccum shrank)*

*Produkt rolnictwa ekologicznego- kraj pochodzenia Francja

Ekspandowane ziarno płaskurki 125g Bio*, 94601

Oferta tygodnia