ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA NAGRODY WIĘCEJ
ogrodyhildegardy.pl
ogrodyhildegardy.pl
Tradycyjne receptury wg. Św. Hildegardy od trzech pokoleń

Ekspandowane ziarno płaskurki w czekoladzie 160g Bio*

Symbol: 94604

23.10 zł

Producent: Les Jardins de Sainte-Hildegarde
Numer partii / najlepiej spożyć przed: data dostępna na opakowaniu
Dytrybutor w Polsce: OgrodyHildegardy.pl, MOUTON interactive Krzysztof Baran, ul. Starowiejska 265, 08-110 Siedlce, NIP: 821-152-01-37

Ekspandowane ziarno płaskurki w czekoladzie 160g Bio*


Ekspandowany orkisz jest uzyskiwany w procesie rozdmuchiwania, z całego ziarna płaskurki. Całe ziarno jest wstępnie obgotowane na sucho, aby umożliwić modyfikację jego struktury, a następnie poddane jest działaniu ciśnienia pary, co daje ostateczny efekt. Nie dodajemy nic poza naszym doświadczeniem i pasją do prostych i naturalnych rzeczy.
Sposób użycia: Na śniadanie włóż żądaną ilość do miski, wlej mleko (mleko krowie, mleko kozie, migdałowe lub kasztanowe) i delektuj się. Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. Chronić przed światłem słonecznym.

Właściwości odżywcze:
Wartości odżywcze na 100 g:
Wartości energetyczne: 1690 kJ / 403 kcal
Węglowodany: 72 g (w tym cukier 30 g)
Tłuszcz: 6,9 g (w tym nasycone kwasy tłuszczowe 2,4 g)
Białka: 9,5 g
Włókna: 7,2 g
Sól: 0,02 g


W dziełach św. Hildegardy znajdują się informacje, że ten produkt/składnik może działać wspomagająco na:
Płaskurka podobnie jak samopsza jest to starsza siostra orkiszu.Święta Hildegarda wskazując na orkisz , nie pisze nic więcej; to znaczy wszystkie pszenice z łuską, które po łacinie nazywa „spelta”, co oznacza „odziana”. Należą do nich: - samopsza (mały orkisz, Triticum monococcum, einkorn), genom AA, pszenica diploidalna -płakurka (triticum dicoccum, farro, emmer) genom AABB, pszenica tetraploidalna - duży orkisz (Triticum spelta), genom AABBDD, pszenica heksaploidalna. Płaskurka jest bardzo lekkostrawna, bogata w składniki odżywcze. Jest to najlepsze zboże zalecane jako podstawa dobrego odżywiania przez św. Hildegardę. Ze względu na to, że zboże to nie stanowi hybrydy i wykazuje czystość chromosomową, jest lekkostrawne, a rodzaj glutenu, który zawiera znacznie rzadziej wywołuje nietolerancje.

Składniki:
Skład; Ziarno płaskurki (gluten orkiszowy) 58,1% *, cukier trzcinowy *, gorzka czekolada 6,9% * (masa kakaowa *, cukier trzcinowy *, masło kakaowe *, emulgator: lecytyna sojowa*, ekstrakt z wanilii *), odtłuszczone kakao w proszku *, syrop kukurydziany *, olej słonecznikowy o wysokiej zawartości kwasu oleinowego *.

*Produkt rolnictwa ekologicznego- kraj pochodzenia Francja
 

Ekspandowane ziarno płaskurki w czekoladzie 160g Bio*, 94604

Oferta tygodnia