ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA NAGORDY WIĘCEJ
ogrodyhildegardy.pl
ogrodyhildegardy.pl
Tradycyjne receptury wg. Św. Hildegardy od trzech pokoleń

Kapsułki Maylis 100 sztuk

Symbol: 60145A

79.20 zł 99.00 zł

Kapsułki Maylis 100 sztuk


Od wieków pieprzyca szerokolistna znajdowała zastosowanie w leczeniu układu trawiennego i żółciowego, chorobach nerek i całego układu moczowego.
W IX wieku Karol Wielki zlecił uprawę rośliny w ogrodach przyklasztornych. Tradycja jest kontynuowana przez braci z Opactwa w Maylis aż po dziś dzień.
W XII w. Św. Hildegarda pisała: „jest ciepła i wilgotna , zaś jej wilgoć jest mieszana. Spożywanie jest dobre i pożyteczne zarówno dla zdrowych jak i dla chorych. To co jest w nim kwaśne lub gorzkie, nie gryzie człowieka w jego wnętrzu lecz uzdrawia bowiem jest zmieszane ze słodką wilgocią. Człowiek, który ma słabe serce lub żołądek powinien spożywać ją na surowo. Jeśli ktoś ma smutne usposobienie wówczas ziele to rozweseli go oraz uleczy i rozjaśni mu wzrok, bowiem jego ciepło przepędza chłód melancholii, która obciąża serce i przyciemnia wzrok.”
W słowniku botaniczno-farmaceutycznym Nicolasa Alexandre, opublikowanym w XVII wieku, uważana ​​jest za „środek korygujący kwaśną materię” i odpowiedni dla „wszystkich chorób, w których dominuje kwas we krwi lub w innych miejscach”.


Skład: Pieprzyca szerokolistna (Lepidium Latifolium)
Otoczka: Hypromeloza

Może działać wspomagająco na:
Intensywne oczyszczanie układu pokarmowego, dróg żółciowych oraz układu moczowego. Rozpuszcza kamienie i złogi.


Sposób użycia:
1 kapsułka (3 x dziennie) rano, w południe i wieczorem przez 3 pierwsze dni (690mg dziennie).
2 kapsułki (3 x dziennie) rano, w południe i wieczorem przez kolejne 15 dni (1,38 g dziennie).

Waga netto: 30,5g
1 kapsułka 230 mg
100 kapsułek

Osoby z nadczynnością tarczycy lub leczące tarczycę należy skonsultować stosowanie suplementu z lekarzem. Suplement diety na bazie roślin. Nie przekraczać zalecanej dawki dziennej. Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. Podczas stosowania suplementu należy pić dużo płynów.

Kapsułki Maylis 100 sztuk, 60145A

Nasze rekomendacje