ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA NAGRODY WIĘCEJ
ogrodyhildegardy.pl
ogrodyhildegardy.pl
Tradycyjne receptury wg. Św. Hildegardy od trzech pokoleń

Świadectwa według produktów

Świadectwa

Samopsza

12 wrzesień 2019
Dziękuję Państwu za mądre rady dotyczące mojego problemu z nadwrażliwością jelit, na który cierpię od lat. Próbowałem wszystkiego na próżno i zbyt długo cierpiałem na nawracające stany zapalne z bardzo zaburzoną florą, kiedy zadzwoniłem do Les Jardins de Hildegarde, aby dowiedzieć się, jak leczyć tę dolegliwość zgodnie z zaleceniami św. Hildegardy.
Polecono mi, abym 3 razy dziennie jadł ziarna samopszy, dobrze je przeżuwał, unikał surowych warzyw, do każdego posiłku przyjmował szczyptę bertramu i pił herbatkę z Kopru włoskiego.
Skrupulatnie przestrzegałem tych wskazówek i ku mojemu zdziwieniu w ciągu kilku dni moje trawienie uległo poprawie, a ból ustąpił. Kontynuowałem aż do wizyty u lekarza 2 miesiące później, który był zdziwiony zanikiem zapalenia jelita i elastycznością brzucha. Czekałem jeszcze 3 miesiące, aby zobaczyć, czy nadal jest poprawa. Rzeczywiście lekarz, ku jego zaskoczeniu potwierdził poprawę stanu zdrowia. Zapytał mnie, co stosuję: wyjaśniłem mu medycynę św. Hildegardy, którą regularnie praktykowałem. Był bardzo zainteresowany i zadawał mi wiele pytań na temat orkiszu, jego właściwości, sposobu, w jaki jest spożywany, a nawet skąd go biorę. Zainteresowałem się nim, muszę powiedzieć, że był bardzo otwarty.
Nie omieszkam też o tym mówić wokół siebie.
Jeszcze raz dziękuję za dobre rady oraz św. Hildegardzie która wyjawia nam swoje objawienia.

17 październik 2019
Jestem stałą klientką bardzo zadowoloną z waszych produktów: cierpię na chorobę Leśniowskiego-Crohna i problemy trawienne, a samopsza to płatki zbożowe, które naprawdę dobrze trawię.
Jak tylko spróbuję kupić samopszę w innej firmie, powracają objawy, jak wtedy gdy jem pszenicę.

25 grudzień 2019
W przeszłości byłem bardzo zmęczony i bardzo wrażliwy - nie wiedziałem o tym - na kiepską jakość jedzenia.
Zwłaszcza rano, gdybym miał nieszczęście ulec pokusie śniadania (pieczywo + miska herbaty), byłem absolutnie pewien, że ​​zaraz potem zmierzę się z ekstremalnym zmęczeniem, które zmuszało mnie powrotu do łóżka.
Zdałem sobie sprawę z mojej możliwej nietolerancji glutenu. Wtedy zacząłem kupować  samopszę, aby zrobić własne naleśniki i nie musiałem już kupować chleba z piekarni.
Po roku spożywania tylko samopszy z Jardins de Hildegarde  nie mam już objawów nietolerancji. Mogę od czasu do czasu jeść pszenny  chleb i płatki śniadaniowe bez ogromnego zmęczenia.
Cieszę się, że mogę dzisiaj zaświadczyć, aby pomóc, mam nadzieję, innym ludziom w znalezieniu lepszego zdrowia.
Dziękuję Jardins de sainte Hildegarde za ich działalność, który dla mnie ma charakter charytatywny!
  Świadectwa

Galgant


14 marca 2020
Małe świadectwo na temat korzyści płynących z tabletek galgantowych: leczona na nadciśnienie od ponad 30 lat, regularnie muszę zmieniać leki lub zwiększać dawkę.
W styczniu-lutym 2018 roku po ciężkim zapaleniu oskrzeli doświadczyłem skoków ciśnienia. Wzięłam do ręki książkę „Choroby układu sercowo-naczyniowego” dr Strehlow, którą już przeczytałem, ale porzuciłem w 2014 roku. Zacząłem przyjmować 3 tabletki dziennie galgantu po posiłkach.
Kiedy monitorowałam ciśnienie, zauważyłem, że niektóre leki (brałam 4!) Były za mocne.
Dlatego mój lekarz obniżył dawki i samodzielnie usunęlam 1 lek rano (2 rano, 2 wieczorem!).
Kiedy 4 sierpnia 2018 roku spotkałem się z kardiologiem, zauważył poprawę. Pokazałam mu książkę, dr Strehlow powiedział do mnie: „Ach, już mi ją kiedyś dano!”. Zaznaczam, że jest chrześcijaninem i nie wyśmiewa św. Hildegardy.
Dziękuję Ste Hildegarde, dziękuję za Galgant!

18 marca 2020
Cierpiałem na 4 przepukliny dolnego odcinka kręgosłupa i przewlekłą rwę kulszową przez 3 lata.
Położyłem kamień jaspisu na początek nerwu kulszowego, a drugi na najbardziej bolesne miejsce.
Natychmiast nastąpiła wyraźna poprawa.
Piłem też nalewkę z galgantem. A teraz mogę wrócić do normalnego życia, poruszać się, podróżować bez problemu.
Już nie cierpię i nigdy nie przestaję dziękować św. Hildegardzie nie zapominając o producentach Jardins de ste Hildegarde.
  Świadectwa

Zupa z giczy cielęcej

20 maj 2020
W związku z poradą telefoniczną jaką uzyskałam u Państwa,  pragnę  potwierdzić korzyści płynące ze spożywania Zupy z giczy cielęcej w leczeniu mojej osteoporozy.
Szybko po zażyciu Zupy z giczy cielęcej(w połączeniu z witaminą D), markery metabolizmu kostnego we krwi uległy normalizacji, a później densytometria kości wykazała poprawę gęstości kości wraz z progresją od osteoporozy do umiarkowanej osteopenii.
Od kilku lat spożywam puszkę bulionu ze stóp cielęcych w 3 dawkach tygodniowo i oczywiście ze względu na bezpieczeństwo tego „leczenia” będę kontynuowała, także w połączeniu z witaminą D.
Dziękuję wam Jardins de ste Hildegarde.