ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA NAGRODY WIĘCEJ
ogrodyhildegardy.pl
ogrodyhildegardy.pl
Tradycyjne receptury wg. Św. Hildegardy od trzech pokoleń

Chleb z samopszy wstępnie pieczony 400g BIO*

Symbol: 94612

34.90 zł

Producent: Les Jardins de Sainte-Hildegarde
Numer partii / najlepiej spożyć przed: data dostępna na opakowaniu
Dytrybutor w Polsce: OgrodyHildegardy.pl, MOUTON interactive Krzysztof Baran, ul. Starowiejska 265, 08-110 Siedlce, NIP: 821-152-01-37

Chleb z samopszy wstępnie pieczony 400g BIO*


WSTĘPNIE PIECZONY CHLEB ORGANICZNY z samopszy, na zakwasie, 400g
Wyprodukowano we Francji
Zapakowany w atmosferze ochronnej, nie ma nic bardziej praktycznego niż ten pyszny chleb z samopszy, ręcznie robiony we Francji z mąki z własnej uprawy.
Wystarczy go zwilżyć i wstawić do piekarnika na 15 minut, aby uzyskać dobry, ciepły chleb o delikatnym orzechowym zapachu. Przygotowany na zakwasie oraz niewielkiej ilości drożdży. Po upieczeniu można go przechowywać kilka dni w pudełku lub czystej ściereczce. Długi termin przydatności do spożycia (ok 3 miesiące) przed upieczeniem.
Sposób użycia: Rozgrzej piekarnik do 220°, wyjmij upieczony chleb z opakowania, lekko zwilż i wstaw do piekarnika na 15 min. Otrzymasz pyszny i puszysty chleb! Zanim pokroisz, poczekaj aż nieco przestygnie. Upieczony chleb można również pokroić w kromki, lekko zwilżyć i upiec w tosterze.


Właściwości odżywcze:
Średnie wartości odżywcze na 100g: Energia 978 kJ (231 kcal), Tłuszcz 1,9g w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,2g, Węglowodany 47g w tym cukry 0,7g, Białko 8,2g, Błonnik 4,0g, Sól 1,0g, Sód 400mg.

W dziełach św. Hildegardy znajdują się informacje, że ten produkt/składnik może działać wspomagająco na:
Samopsza jest to najstarsze ziarno ( ponad 10 000 lat)nie dające się modyfikować. Jest bardzo lekkostrawna, bogata w składniki odżywcze. Jest to najlepsze zboże zalecane jako podstawa dobrego odżywiania przez św. Hildegardę. Święta Hildegarda wskazując na orkisz , nie pisze nic więcej; to znaczy wszystkie pszenice z łuską, które po łacinie nazywa „spelta”, co oznacza „odziana”. Należą do nich: - samopsza (mały orkisz, Triticum monococcum, einkorn), genom AA, pszenica diploidalna -płakurka (triticum dicoccum, farro, emmer) genom AABB, pszenica tetraploidalna - duży orkisz (Triticum spelta), genom AABBDD, pszenica heksaploidalna. Ze względu na to, że zboże to nie stanowi hybrydy i wykazuje czystość chromosomową, jest lekkostrawne, a rodzaj glutenu, który zawiera znacznie rzadziej wywołuje nietolerancje.

Składniki:
Prawdziwa mała mąka z samopszy mielona na kamieniu 54% , filtrowana woda, zakwas z samopszy * (samopszy, woda), Sól z Guérande, drożdże piekarskie *

*Produkt rolnictwa ekologicznego- kraj pochodzenia Francja
Nie zawiera: barwników, konserwantów, oleju palmowego. Może zawierać śladowe ilości sezamu, orzechów, glutenu pszennego, soi, łubinu, gorczycy, laktozy oraz jaj.

Chleb z samopszy wstępnie pieczony 400g BIO*, 94612

Oferta tygodnia