ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ NA NAGRODY WIĘCEJ
ogrodyhildegardy.pl
ogrodyhildegardy.pl
Tradycyjne receptury wg. Św. Hildegardy od trzech pokoleń

Crunchy z płaskurki 250g Bio*

Symbol: 94605

27.20 zł

Crunchy z płaskurki 250g Bio*


Smaczne i chrupiące połączenie płatków z płaskurki oraz klasycznych płatków owsianych zachwyci podniebienie. Zrównoważona mieszanka kasztanów i miodu nadaje słodkiej nuty.
Idealne jako przekąska lub śniadanie, w towarzystwie mleka, jogurtu lub soku owocowego.
Produkt bogaty w błonnik. Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. Chronić przed światłem słonecznym.


Właściwości odżywcze:
Wartości odżywcze na 100 g:
Wartości energetyczne: 1566 kJ / 373 kcal
Węglowodany: 65 g (w tym cukier 21 g)
Tłuszcz: 7,8 g (w tym nasycone kwasy tłuszczowe 1,1 g)
Białka: 8,7 g
Błonnik: 6,4 g
Sól: 0,07 g

Może działać wspomagająco na:
Płaskurka podobnie jak samopsza jest to starsza siostra orkiszu.Święta Hildegarda wskazując na orkisz , nie pisze nic więcej; to znaczy wszystkie pszenice z łuską, które po łacinie nazywa „spelta”, co oznacza „odziana”. Należą do nich: - samopsza (mały orkisz, Triticum monococcum, einkorn), genom AA, pszenica diploidalna -płakurka (triticum dicoccum, farro, emmer) genom AABB, pszenica tetraploidalna - duży orkisz (Triticum spelta), genom AABBDD, pszenica heksaploidalna. Płaskurka jest bardzo lekkostrawna, bogata w składniki odżywcze. Jest to najlepsze zboże zalecane jako podstawa dobrego odżywiania przez św. Hildegardę. Ze względu na to, że zboże to nie stanowi hybrydy i wykazuje czystość chromosomową, jest lekkostrawne, a rodzaj glutenu, który zawiera znacznie rzadziej wywołuje nietolerancje.

Składniki:
skład: Owies gotowany na parze 47% *, prażone płatki z płaskurki(gluten orkiszowy) 11% * ( samopsza 92%, cukier trzcinowy *, sól *), cukier trzcinowy *, ekstrakt słodu jęczmiennego *, obrobiona cieplnie niemodyfikowana mąka z samopszy *, mąka kasztanowa 5,8% *, cała ekspandowane ziarno z płaskurki 5% *, miód *, olej słonecznikowy *, karmelizowany cukier *.

*Produkt rolnictwa ekologicznego- kraj pochodzenia Francja
Może zawierać śladowe ilości orzechów oraz mleka i pochodnych soi.

Od dnia 1 lutego 2022 r. do odwołania przez polski rząd sprzedaż tego towaru spożywczego jest objęta stawką podatku od towarów i usług obniżoną do wysokości 0%.

Crunchy z płaskurki 250g Bio*, 94605

Oferta tygodnia